Sprawa o rozwód. Jak przebiega proces przed sądem?

To z całą pewnością jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Decyzja o rozwiązaniu małżeństwa jest rewolucją nie tylko dla małżonków, ale również dla ich dzieci i najbliższych. Proces sądowy jawi się jako długa i skomplikowana batalia, w której strony wyciągają na światło dzienne intymne szczegóły ich życia. Sprawdź, jak przebiega proces sądowy, jakie prawa mają strony i w którym momencie sąd może wydać wyrok rozwodowy.

Grafiki i wykresy z najciekawszymi danymi spraw rozwodowych. Sprawdź:
- jak długo trwają procesy?
- żona czy mąż - kto częściej wnosi pozew, kto jest winien?
- po ilu latach małżonkowie decydują się na rozwód?
- ile rozwodów w Polsce - czy spraw rozwodowych przybywa?

Jak złożyć pozew o rozwód?

Sporządzenie i złożenie do sądu pozwu o rozwód do sądu jest pierwszym krokiem w stronę rozwiązania małżeństwa. Pozew można przygotować samemu, opisując przyczyny zerwania więzi miedzy małżonkami, jednak najczęściej małżonkowie proszą o pomoc profesjonalistów. Pozew jest pismem, którego wymogi formalne zostały określone w przepisach kodeksu postępowania cywilnego. Jeżeli nie uwzględnimy jednego z koniecznych elementów pisma, to sąd zakreśli termin do usunięcia braków formalnych. W piśmie sądu znajdzie się pouczenie, z którego będzie wynikało jakie czynności są konieczne, żeby pozew został przyjęty przez sąd. Jeżeli nie uzupełnimy braków w terminie, sąd zwróci pozew.

Co najważniejsze, w pozwie należy dokładnie określić żądanie, wszystkie fakty, na których opieramy żądanie, informację….

Rozwód czy separacja – czym się różnią?

ROZWÓD CZY SEPARACJA? CO LEPSZE DLA MAŁŻONKÓW? W momencie, kiedy Twoje małżeństwo przestało być sielanką i nikłe są szanse na jego poprawę, pojawia się pytanie: co dalej? Rozwód czy separacja? Które z tych rozwiązań jest lepsze dla małżonków, jakie konsekwencje niesie decyzja o rozwodzie, a z czym wiąże się separacja? Przede wszystkim należy zdawać sobie…

Działam…
Sukces! Jesteś z nami, otrzymasz dodatkowe bezpłatne materiały

2 myśli na temat “Sprawa o rozwód. Jak przebiega proces przed sądem?

  1. Jeśli dobrze zrozumiałem to na dobrą sprawę wcale nie muszę skorzystać z pomocy adwokata żeby się rozwieść, tak? Prawo rodzinne jest skomplikowane, ale po dłuższym studium przypadku może dałbym radę zrobić wszystko na własną rękę.

    1. Oczywiście, może Pan sam występować przed sądem ale tu nie wystarczy poczytać przepisy prawa rodzinnego. Obecnie postępowanie cywilne jest obwarowane wieloma restrykcyjnymi przepisami, zwłaszcza co do składania pism, terminów, przesłanek formalnych, a to skutkuje tym, że łatwo wpaść w pułapkę. Doświadczenie w prowadzeniu sprawy cywilnej jest nieodzowne. Decyzja należy do Pana 🤨😏

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s